Bandă sigilantă autoadezivă Sika MultiSeal BT, laminată cu folie de aluminiu
Livrare
Produsele in stoc se livreaza in 1-2 zile lucratoare
Produsele la comanda se livreaza in 5-15 zile lucratoare
Livrare gratuita comenzi > 300 RON (exceptie produsele cu atentionare speciala)
Descriere
Banda etansare multifunctionala pe baza de cauciuc butil Sika MultiSeal BT, laminată pe o parte cu folie de aluminiu. Foloseste la etanșare sau la reparații rapide împotriva patrunderii apei sau aerului la rulote, autorulote. Poate fi folosit și în zonele cu vizibilitate si poate fi vopsit. Rezistenta de la -30°C la +90°C.
Aplicare: Stratul suport trebuie sa fie neted, curat, uscat, fara contaminari. Toate particulele de praf, vopsea, rugina sau alte materiale slab aderente trebuie indepartate manual sau prin procedee mecanice. Suporturile metalice, din plastic etc. necesita o curatare corespunzatoare cu un solvent (de ex. Sika® Cleaner-205).
Temperatura la care se poate aplica este de min. 10°C / max. +40°C. La temperaturi situate sub +10°C, banda si suportul trebuie incalzite inainte si in timpul aplicarii.
Brosura Sika MultiSeal BT puteti descarca de aici
Caracteristici:
- Aplicare usoară
- Foarte economică
- Adeziune optimă pe o multitudine de substraturi
- Rezistentă la conditiile climatice (De la -30°C la+90°C)
- Autoadezivă
- Rezistentă la UV
- Rezistentă la bitum
- Poate fi vopsită
- Poate fi aplicată la temperaturi joase
Culoare: negru cu folie de aluminiu
Lungime: 3m
Latime: 10 cm